Голем пожар во Штипско

Во пожарот кој утринава избувна во близина на Штип изгореа три викенд куќи, неколку трла се пеплосани, а изгореа и неколку ниви и ниско стеблеста шума..

Брзата интервенција на штипските пожарникари, го спречи ширењето на огнот. Иако сеуште во шок од она што ги снајде, сопствениците на оштетените викендици, тврдат дека ветрот е сојузник на огнот кој се прошири со молскавична брзина, објави Канал 5.

Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top