Голем удар за Барса: Најмалку еден месец без својата ѕвезда поради повреда

Градското дерби против Еспањол, фудбалеро на Барселона, Жерард Пике ќе го памети по голот, но и незгодната повреда која што ја заработи..

Пике настрада по сударот со напаѓачот на Еспањол, Морено, а првите информации велат дека поради повредата на коленото ќе паузира најмалку еден месец.

Тоа значи дека 31-годишниот дефанзивец со сигурност ќе го пропушти првиот меч од 1/8 финалето во ЛШ против Челзи, но и дуелите против Валенсија во Купот, но и Гетафе, Еибар, Гирона и Лас Палмас во Примера.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top