Грците ставаат шеќер во автомобилите на македонските туристи

Штетата е огромна бидејќи покрај блокадата на моторот кој најверојатно ќе мора да се менува, моравме да обезбедиме шлеп служба до нашата граница која нè чинеше 350 евра плус шлеп служба од Гевгелија до Скопје - вели оштетениот граѓанин за Сител..

Насилници во Грција на македонски туристи кои биле на одмор во резервоарот за гориво им ставиле шеќер што предизвикало блокада на моторот и поради што претрпеле голема штета на автомобилот, објави Сител.

- Штетата е огромна бидејќи покрај блокадата на моторот кој најверојатно ќе мора да се менува, моравме да обезбедиме шлеп служба до нашата граница која нè чинеше 350 евра плус шлеп служба од Гевгелија до Скопје - вели оштетениот граѓанин за Сител.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top