Груби „леташе орел“ во емисија и го „боцна“ ракометарот Стоилов

Провокација од страна на пратеникот на ДУИ во емисијата 24 Анализа.

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, во синоќешното гостување на „24 анализа“ на ТВ 24, симболизираше „летање на орел“ и упати и критики кон македонскиот репрезентативен ракометар, Стојанче Стоилов.

„Не знам каде го гледате тој национализам и зошто тие „орли“ ви пречат. Тоа не е Голема Албанија. Ме повредува ракометарот на којшто му пречи албанскиот јазик“, истакна Груби.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top