Груевски четиринаесети ден на протести

Протестите ќе продолжат и утре во 18 часот пред Министерството за правда..

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во оставка, Никола Груевски и денеска, четиринаесети ден по ред протестираше со стотина привирзаници пред Министерството за правда.

Уште еден беше побарано ослободување на сите притворени осомничени за насилството во Собранието на 27 април.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top