Груевски не прецизира кога ќе поднесе оставка

Груевски ќе објасни во наредните неколку дена.

Поранешниот премиер и актуелен лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, на вечерашниот протест пред Кривичниот суд, одби да одговори на новинарското прашање, кога ќе си поднесе оставка.

-Не би коментирал. Во наредните денови се ќе се објасни – рече Груевски.

Тој во интервју за Курир најави дека ќе поднесе оставка пред органите на партијата.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top