Груевски се сретнал со функционер на унгарското МНР

Екс-премиерот во бегство, Никола Груевски во петокот имал средба со функционер на Министерството за надворешни работи на Унгарија..

Според нив, не е ништо чудно МНР да биде во контакт со личност во Унгарија, која во својата земја долго време била премиер.

Според информациите, Груевски се сретнал со заменик државен секретар во унгарското МНР, Иштван Јо, во стан кој е во сопственост на двајца кинески државјани.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top