Група граѓани протестираа пред Собрание поради Законот за јазиците

Сообраќајот на улицата „11 Октомври“ е блокиран од ТЦ „Палома бјанка“ до крстосницата кај Градска болница..

Група граѓани вечерва се собраа пред Собранието во знак на револт поради донесувањето на Законот за јазиците.

Сообраќајот на улицата „11 Октомври“ е блокиран од ТЦ „Палома бјанка“ до крстосницата кај Градска болница.

Протестот почна уште напладне, додека се гласаше Законот. Група од 10 - 15 луѓе со знамиња на Вергина веќе беа пред Собранието, но сообраќајот не беше сопрен. Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top