Хан доаѓа во Скопје

Од тука на 25 и 26 јули Хан ќе отпатува во соседна Србија..

Еврокомесарот Јоханес Хан, следната недела ќе допатува во земјава каде ќе се сретне со претставници на политичките партии. Како тема на разговори се очекува да биде актуелната политичка состојба во земјава, на релација власт-опозиција. Наводно Хан доаѓа да ја испитува актуелната политичка ситуација во регионов.

Посетата на Хан доаѓа во време која власта ја тресе афера во која е вмешана специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Се очекува Хан да посредува во олеснување на преговорите за СЈО меѓу власта и опозицијата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top