Хан на средба со Димитров и Шекеринска

Министрите за надворешни работи и за одбрана на Македонија Никола Димитров и Радмила Шекеринска денеска во Брисел ќе имаат средба со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан..

Hа вториот ден од работната посета на Брисел, министерот Димитров, на маргините од министерскиот состанок на НАТО, како што е соопштено, оствари повеќе билатерални средби со алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, министерите за надворешни работи на Унгарија, на Кралството Холандија и на Грузија, Петер Сијарто, Стеф Блок и Давид Залкалиани.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top