Харадинај: Јас сум католик

Никогаш не сум бил во џамија, ниту да се молам ниту за нешто друго- вели Харадинај..

На Интернет кружи видео на кое лидерот на Алијанса за иднината на Косово (ААК) и еден од најпопуларните албански политичари во Косово Рамуш Харадинај пред Хашкиот трибунал отворено и со мала доза на хумор говори за својата верска припадност.

- Со генерации членовите на моето семејство биле католици. Јас не знам зошто сум муслиман. Никогаш не сум бил во џамија, ниту да се молам ниту за нешто друго- вели Харадинај.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top