Хет-трик на Меси - заборавил кога го остварил претходниот

Никогаш претходно не се случило Лионел Меси да не оствари хет-трик во текот на цела сезона..

Се до минатата кога Аргентинецот ја освои Златната копачка на Европа, а сепак не постигна три гола не еден меч. Тоа му појде од рака вечерва на мечот против Еспањол.

На овој хет-трик Меси чекаше точно 18 месеци и шест дена. Последниот го оствари на 3 март 2016 година во дуелот против Рајо Ваљекано кога Барселона победи со 5-1 како гостин, а покрај Меси погодија уште Ракитиќ и Туран.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top