И денеска пеколно топло

Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени..

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од северен и североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 27 до 39 степени. 

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 36 степени.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top