И Меси збесна: Судијата му подаде рака, а доби „корпа“

Не се гледа често Лионел Меси толку нервозен ако на вечерашниот натпревар против Жирона..

Судијата Хил Мансано го уништи каталонското дерби со неколку сомнителни одлуки, а пред се со црвениот картон на Ленгле во првото полувреме при водство на Барса од 1-0.

Аргентинската суперѕвезда не можеше да издржи, а својот гнев го истури по последниот судиски свиреж. Мансано му подаде рака, овој само му се развика и помина покрај него.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top