Идентификувани дел од насилниците во Собранието кои беа со фантомки

Нивниот идентитет го откриле осумината полициски инспектори, дел од тимот на обвинителството за организиран криминал..

Најголемиот дел од насилниците кои го предводеа нападот во Собранието на 27 април, се идентификувани, објави телевизија Телма. Нивниот идентитет го откриле осумината полициски инспектори, дел од тимот на обвинителството за организиран криминал.

Телма јавува и дека Митко Чавков, тогашниот раководител на оперативниот штаб одбил да даде исказ пред работната група во МВР, а се уште не бил повикан на распит во обвинителството.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top