Идризово под лупа на Заев: Какви се условите во затворот?

Нехумани и нечовечки услови, спиење на под, немање лекар. Се само дел фактите кои со години наназад го карактеризираат затворот Идризово каде што имаше и неколку смртни случаи..

Какви се моментално условите и состојбата во Казнено поправниот дом Идризово, премиерот Заев денеска ќе каже.

Тој на покана на Народниот правобранител во затворот во Идризово ќе направи увид а преку изјава за медиумите јавноста ќе биде запознаена со деталите.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top