Игор Александров од Австралија: Иш бре кодоши мизерни, беспомошни

Фејсбук статус на Игор Александров..

На својот фејсбук профил Игор Александров напиша:

„Се зачленуваат на страници што ги администрирам и ми испраќаат покани за пријателство, знаејќи дека профилот ми е претежно за македонски активизам, за да шпиунираат и од време на време да тролаат и поткопуваат во коментари, изразувајќи омраза кон Македонците во дијаспората со малоумни чаршиски муабети.“

„Па после се жалат што сум ги бришел или блокирал? Иш бре кодоши мизерни, беспомошни. Ние можеби вас не ви требаме, ама вие за никого не сте корисни.“Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top