Игра без игра – ама Гетафе ја исполни целта

Гетафе и Ајакс го одиграа вториот натпревар со најмалку активни минути во историјата на Лигата Европа..

Според Опта, која се занимава со интересни статистички показатели, на мечот биле одиграни 42:36 минути. 

Многуте паузи им одговараа на фудбалерите на Гетафе, а ја уништија играта на Ајакс кој мораше да се помири со поразот од 0-2.

Интересно е тоа што тимот од Амстердам последната година славеше на гости кај Лил, Валенсија, Реал, Јувентус и Тотенхем, но не успеа да најде лек за Гетафе иако шпанскиот тим во моментов е на третото место во шпанското првенство.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top