Икарди се премисли, ќе остане во Интер

Мауро Икарди останува на „Меаца“ за време на новата кампања..

Италијанските медиуми денес пишуваат дека поранешниот капитен на Интер, Мауро Икарди размислил и планира де остане во клубот. 

Аргентинецот беше на излезна врата од „Меаца“, но во Италија денес се пишува дека најверојатно ќе остане дел од тимот.

Новиот тренер Антонио Конте веќе објави дека нема да се потпира на него, и Ромелу Лукаку е привлечен за оваа намена. 

Белгиецот го доби бројот 9, кој досега го носеше Икарди. Напаѓачот на „нероазурите“ беше поврзуван за сигурен нов додаток на Јувентус, но двата клуба не се договорија.

Тој го побара бројот 7 и изненадувачки, шефовите на тимот му дозволија да го земе.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top