Илија Димовски: Во 3 години власт на СДСМ не слушнавме дека е запленет ниту 1кг кокаин... Денес МВР заплени 1,3 тони...

Твит на Илија Димовски..

Илија Димовски се огласи по заплената на кокаин од страна на МВР, за кој најпрво беше објавено дека е над 1 тон, а потоа дека се работи за 1 килограм, дел од поголема пратка, која не стигнала во целост во Македонија:

– Во три години власт на СДСМ не слушнавме дека е запленет ниту еден килограм кокаин…

Денес МВР заплени 1,3 тони…

Најголема количина било кога запленета во РМ…

Слепи ли биле? Или…?, напишаИлија Димовски.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top