Илон Маск: Картите за Марс евентуално би чинеле помалку од 500,000 долари

Картите за Марс евентуално би чинеле помалку од 500, 000 долари, рече спостевникот на компанијата Спејс Икс и Тесла, Илон Маск..

Цената за едно седиште по некое време би паднала и би можела да биде пристапна за голем дел од населението во индустријализираниот свет.

-Сигурен сум дека еден ден тоа би чинело 500,000 па и помалку од 100,000 долари, доволно за луѓето да го продадат својот дом и да се преселат на Марс, рече Илон Маск.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top