Ињеста: До крајот на кариерата ке останам во Барса

Ињеста останува во Барса..

Јас повеќе пати кажав дека сакам да ја завршам кариерата тука, и дека клубот го сака истото. Сите ние сакаме да дојде до договор. Клубот ме сака овде и сакам да останам ", рече Иниеста за шпанските медиуми.

Тој додаде дека тој не се грижи колку пари ке заработува.

"Без разлика колку пари јас ке заработувам, или дали ке сум вториот, третиот, четвртиот или петтиот највисоко платена играч за мене воопшто не е важно. '

Иниеста играше во првиот тим на Барселона 2002. години и одигра 464 натпревари и постигна 47 голови.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top