Исчезнале контејнери од товарен брод, во некои од нив има опасни материи

Засега не е познато што точно има во контејнерите..

Германските и холандските власти започнаа потрага по контејнерите кои исчезнале од еден брод за време на испорака.

Во некои од исчезнатите контејнери како што пренесуваат тамошните медиуми има опасни материи.

Контејнерите исчезнаа од товарен брод, кој бил зафатен од бура, а властите бараат околу 270 контејнери, објави АП.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top