Исмаили: Групата на Касами ги предаде начелата на БЕСА, изборот на Кахремани е надеж за албанската политика

Универзитетскиот професор Аднан Исмаили, кој долго време се споменуваше дека стои зад формирањето на БЕСА, во изјава за ТВ 21 вели дека групата околу Биљал Касами ги предаде начелата на партијата..

„Оваа мала група ги предаде начелата со кои некогаш се гордееше и денеска не си стоји на зборот за имплементирање на сите овие работи кои некогаш им помогнаа на разни начини“, вели Исмали.

Според него, веста дека Неџбедин Кахремани во моментов е раководител на БЕСА претставува надеж за албанската политика во Македонија.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top