Источните држави на Австралија ги зафати топлотен бран

Пролетен топлотен бран е на пат за Сиднеј и Мелбурн..

Топлото започнување на септември, исто така, ќе донесе најтопли денови во последните четири месеци за двата града денес и утре.

Бирото за метеорологија предвидува дека Сиднеј ќе достигне до 27 денес во делови од западниот дел на градот, како што се Пенрит и Ричмонд.

Утре, сепак, живата ќе се издигне дури и повисоко до врвот од 28 покрај источниот брег.
Топлите услови и сончевото време, исто така, се очекува да продолжат во текот на целата недела, додека нема шанси за дожд нема, а најниските температуре ќе бидат околу 17 степени

Во меѓувреме, Мелбурн се очекува да достигне до максимум 24 степени денес, пред да се смират промените низ градот во попладневните часови.
Извор: 9news


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top