Иванов доби честитки за поканата за членство од НАТО капетан

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска доби честитки за поканата за членство во НАТО која Македонија ја доби вчера..

Имено, на Фејсбук страната на канцеларијата за врски на НАТО во Скопје беше објавена фотографија од Иванов и капетанот Бартол Горазд со објаснување:

-Капетанот Бартол Горазд му честиташе на претседателот Иванов за добиената покана за почнување на пристапни преговори за членство во НАТО.

Досега, претседателот Иванов се нема изјаснето во јавноста за случувањата на НАТО Самитот во Брисел и за поканата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top