Избирачките места се отворија во 7 часот, гласањето трае се’ до 21

Над еден милион и осумстотини илјади граѓани имаат право на глас на десеттите парламентарни избори во Македонија..

Граѓаните на Македонија можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии.

Гласањето почна во седум часот, а ќе трае ’ до 21 часот.

Канал 5 утринава ги посети избирачките места на неколку локации.

Во моментов пред Државната изборна комисија е Игор Манасиевски.

Целиот извештај погледнете го во видеото.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top