Изгоре имот вреден 600.000 евра

Газдата на отпадот Лазар Таневски вели дека му е направена штета над 600.000 евра, а имотот не е осигуран, објави Кумановоњус..

Над 800 тони отпадна пластика наменета за производство на гориво изгорела во голем пожар во месноста викана „Краста“ во атарот на селото Пчиња. 

Газдата на отпадот Лазар Таневски вели дека му е направена штета над 600.000 евра, а имотот не е осигуран, објави Кумановоњус.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top