Изгоре куќа во скопски Хиподром

За среќа во пожарот повредени лица нема, а сопственикот на куќата 29-годишниот Емран Рамаданов биле на привремена работа во Итралија..

Ноќеска околу 3 часот пламнал пожар избил во куќа на улицата Жан Жорес во скопската населба Хиподром. Според МВР, куќата е целосно опожарена.

За среќа во пожарот повредени лица нема, а сопственикот на куќата 29-годишниот Емран Рамаданов биле на привремена работа во Итралија.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top