Измените на Законот за јавни набавки на собраниска седница

Закажана 19-тата седница.

Во Собранието на Република Македонија денеска попладне ќе се одржи продолжението на 19. седница на која на дневен ред е Предлог законот за изменување на Законот за јавните набавки, по скратена постапка. 

Пратениците ќе одлучуваат и за измените и за дополнувањата на Законот за социјална заштита и на Законот за заштита на децата, двата во второ читање. Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top