Изненадувачки е кој клуб има најмногу играчи во полуфиналето!

Можеби звучи чудно, но тоа е вистинито, пред почетокот на полуфиналните натпревари, Тотенхем е екипата која има најмногу претставници на Мундијалот..

Дисциплинираните медиуми на островот направија интересна анализа, кој фудбалски клуб има моментално најмногу играчи на Мундијалот.

Евидентна е доминацијата на игра од Премиерлигата, но изненадувачки Тотенхем е прв во тој ред.

Тотенхем има дури 9 играчи кои се уште се дел од Мундијалот, за потоа да следува Манчестер Сити со 7, Јунајтед исто така со 7, па Челси со 6, Ливерпул и Барселона со по 4 играчи, исто колку и ПСЖ и Монако.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top