Израелската армија извeде воздушни напади врз објекти на Хамас во Појасот Газа

Израелски воени авиони извршиле напад врз три центри на борци на Хамас во јужниот дел на Газа.

Израелската армија изврши воздушни напади врз објекти на исламското движење Хамас во Појасот Газа како одговор на ракетниот напад од палестинска територијa.

Израелски воени авиони извршиле напад врз три центри на борци на Хамас во јужниот дел на Газа, откако најмалку 15 ракети истрелани од палестинска територија го погодија јужниот дел на Израел.

Нема податоци за жртви во нападите.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top