Извештајот за напредокот на Македонија во ЕУ пред Комисијата за европски прашања

Заклучни согледувања на седницата ќе даде Даниел Сервер од Универзитетот „Џон Хопкинс“ во Вашингтон..

Комисијата за европски прашања на Собранието на Македонија и Мешовитиот Парламентарен Комитет РМ-ЕУ денеска ќе оддржат седница по повод Извештајот за напредокот на Македонија за 2018 година од страна на Европската комисија. 

Извештајот ќе го презентира амбасадорот на ЕУ Семуел Жбогар, а на седницата свое обраќање ќе има и премиерот Зоран Заев. 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top