Јанко на Мицкоски му го понуди Џорџ Атанасовски за кандидат за претседател

На ова Мицкоски не одговори директно и рече дека во неговата партија се уште не е разговарно за можни кандидати за претседателските избори во 2019 година..

Водителот на „Јади бурек“, Јанко Илковски во вечерашната емисија на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му го понуди сопственикот на телевизија „Сонце“, Џорџ Атанасовски за кандидат за претседател.

-Зошто да не ставиме за претседател некој тежок менаџер, како Трамп во Америка. Еве алудирам на мојот газда, Ѓорѓија Џорџ Атанасовски, има големи бизниси, врти милиони во Америка, рече Илковски.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top