Јанкуловска: Сакаме да ги заштитиме вредностите на бракот

Министерката ја поддржува лустрацијата и тврди дека не се извршува селективно.

Во интервју за Прес 24, министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, вели дека уставните измени со кои се бара прецизирање на бракот како заедница меѓу маж и жена не е никаква дискриминација, туку политика која значи заштита на вредностите на општеството. 

За контроверзите околу лустрацискиот процес, она што многумина го оквалификуваа како разнебитување на службите за безбедност, министерката вели дека ја поддржува лустрацијата и тврди дека не се извршува селективно. 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top