Јанушев најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе промовира мерки за реформа на правосудството

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување на ТВ 21 рече дека неговата партија се залага за целосна департизација на правосудството..

- Ние го најавивме тоа и во следниот период ќе излеземе и со делови од програмата за судството. Ќе излеземе и со сет на мерки за рефома на правосудството. Да, нашата цел е нулта корупција и неселективна правда. Буквално секој што се огрешил пред законот да одговара, рече Јанушев.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top