Јунајтед конечно пронајде дефанзивец – но сега ризикуват да го загубат поради Интер и Тотенхем

Новиот стратег на Манчестер Јунајтед кој има статус на привремен до крајот на тековната сезона, Оле Гунар Солскјер сака по секоја цена да ангажира дефанзивец во тимот кој би стигнал уште овој јануари..

Изборот падн на 22-годишниот Данец, Јоаким Андерсон кој е член на Сампдорија. „Црвените ѓаволи“ извесен период го следеа овој фудбалер за коги и испратија скаути го пак на „Олд Трафорд“ донесоа позитивно мислење за Андерсон.

И самиот фудбалер нема ништо против да се пресели во Манчестер Јунајтед, но сега цела работа ја кочи управата на клубто. Истата не сака да ангажира фудбалер додек не го реши прашањето за тренерската позиција.

Со ова Јунајтед ризикува да го загуби Андерсон за кого пак има сериозен интерес од Тотенхем, но и од тимот на Интер.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top