Јувентус донесе одлука: Алегри објави уште кој ќе ја засили „Старата дама“ до крајот на летото

Преодниот рок во Италија трае уште десетина дена, а навивачите на Јувентус се прашуваат дали шампионот на Серија А дополнително ќе го засили тимот по спектакуларното лето..

„Веќе имаме компактна екипа и нема потреба повеќе никого да носиме. Едвај го чекаме почетокот на сезоната, мотивирани сме и мислам дека сите засилувања ќе се покажат во одлично светло”, изјави Алегри.

Новата сезона во Серија А, Јувентус ја почнува на 19 август на гости кај Киево.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top