Кајли Миног со нов албум по три години

Австралиската пејачка Кајли Миног го заврши снимањето на новиот студиски албум по три години. Таа преку „Твитер“ ја најави неговата промоција..

Албумот со наслов „Голден“ е сниман во Нешвил, а Кајли напиша: „Доаѓаат златни времиња“.

„Го финализиравме албумот за само две недели. Времето поминато во Нешвил беше клучно за заокружување на приказната. Секоја песна е мала приказна што ја надополнува следната“, изјавила Кајли.

Таа не го открила датумот на неговата промоција, но се очекува да се појави во продажба околу средината на годината.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top