Каков гест на Суарез: Сите се чудеа што покажува по голот, причината крајно тажна, но за почит

Уругваецот Луис Суарез синоќа се врати во голем стил, во победата над Валенсија со 5:2 на Камп Ноу..

Тој беше двоен стрелец против „лилјаците“, а прославата на головите „Ел Пистолеро“ ја промени во друг стил.

По првиот постигнат гол, тој при прославата ја направи буквата X, а на многумина не им беше јасно што значеше тоа, но по мечот работите се разјаснија.

Луис Суарез голот и го посвети на малата Хана, 9 годишната ќерка на Луис Енрике, која неодамна почина по борбата со ракот која не успеа да ја добие. Навистина убав и емотивен гест на Суарез.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top