Каква бламажа: Вудворд урла по Фергусон!

Потпретседателот на Манчестер Јунајтед, Ед Вудворд не е омилен меѓу навивачите на клубот, а сигурно ќе биде уште поомразен по инцидентот што го направи во Шефилд..

Камерите го фатија како вика по легендарниот менаџер на клубот Алекс Фергусон, веројатно на полувреме од натпреварот со Шефилд Јунајтед. 

Очевидци тврдат дека Вудворд бил изнервиран од некој коментар на Ферги, но нема официјална потврда за тоа.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top