Карлос Слим гостин на свадбата кај министерот Иво Ивановски

Мексиканскиот бизнис магнат, Карлос Слим, во моментот е во Битола, каде е гостин на свадбата на министерот за информатичко општество, Иво Ивановски, пишува „Република“..

Според информациите на порталот, Слим е во друштво на македонскиот државен врв, на чело со премиерот Никола Груевски, претседателот Ѓорѓе Иванов и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top