Карвахал открива од кои две екипи во Англија има Иско понуди за трансфер

Карвахал од Реал Мадрид тврди дека Иско е еден од поомилените колеги во клубот и дека го посакуваат во клубот, наспроти шпекулациите кои постојат за негово заминување..

Дефанзивецот на Реал открива дека всушност има интерес и од Премиерлигата за трансферот на Иско и дека не знае што ќе се случува во индина.

„Иско е еден од поомилените колеги во соблекувалната. Реал Мадрид размислува за Иско, без оглед на се што се пишува и случува. Тој има понуди од Челси и од Пеп Гвардиола за во Сити, но доколку реши да замине, повеќе стилот на фудбал би му одговарал во Сити, каде може да биде навистина добар“, тврди Карвахал.

Овој фудбалер има откупна клаузула од 620 милиони евра, што е неверојатно да се верува дека некој од европските клубови ќе се согласи да ја плати.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top