„Каталонци“, уживајте уште малку: Меси си оди од Барса!

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси можеби ги игра последните две сезони во дресот на Барселона..

Бројни светски медиуми денеска објавија дека во 2020 година тој ќе го напушти својот матичен клуб и по две децении во него, среќата ќе ја побара на друго место. Конкретно, во Интер Мајами чиј сопственик е Дејвид Бекам и ќе почне да се натпреварува во МЛС.

Двајцата се во одлични односи и полни со комплименти еден за друг, а Меси тогаш нема да биде во зенитот на својата кариера и можно е да побара нов предизвик.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top