Кирацовски на распит во Обвинителството

Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, во денеска треба да даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал за случајот „Рекет“..

Вчера, за истиот случај, во Обвинителството, во својство на лице од кое може да се добијат посебни известувања, исказ даваше пратеничката од СДСМ и почесен претседател на „Меѓународниот сојуз“, Фросина Ремеснки.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top