Ќе биде ли Младен Чадиковски идниот претседател на ЗНМ?

Главниот и одговен уредник на телевизија 24 Вести Младен Чадиковски ќе биде идниот претседател на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ)?.

Според Скопје1, досегашниот претседател на здружението Насер Селмани лично ќе го предложи Чадиковски за негов наследник.

Претседателот на ЗНМ се бира на Изборното собрание, кое ќе се оджи на средината на овој месец.

Рокот за поднесување на кандидатура за претседател е до 12 декември.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top