Ќе се доделуваат социјални станови во Берово

Дваесет станови наменети за лицата кои се од социјално ранливите категории ќе бидат распределени во Берово.

На електронската јавна распределба на становите ќе присуствува и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески. Јавната распределба ќе се спроведе во зградата на општина Берово.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top