Ќе се објават документи за кривично дело кое го сторил Јон Фрчкоски

Документирани докази за кривично дело кое го сторил Јон Фрчкоски, син на универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски најави дека ќе објави утре во 10:00 часот „Економски Лидер”..

Оттаму велат дека со документите ќе откријат финанска малверзација на директорот на правната служба во АД за Стопанисување со станбен и деловен простор кој во исто време е и потпретседател на подмладокот на владејачката СДСМ.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top