Ќе се снима филм „Очајни домаќинки“

Таа додаде дека знае дека многумина од екипата на серијата не се за филм, но дека таа „веднаш би го прочитала сценариото“ кога некој би го понудил..

Актерката Тери Хачер се надева серијата Очајни домаќински ќе добие филмска верзија.

- Мислам дека фановите сакаат филм и дека би требало да им го дадеме. После завршувањето на серијата, продуцентите беа затрупани со писма во кои публиката бара уште, рече Хачер напоменувајќи дека фановите ја обожуваат серијата „Очајни домаќинки“, а ние ги обожуваме нив затоа што ни се верни со години и би требало да им дадеме уште една приказна.

Таа додаде дека знае дека многумина од екипата на серијата не се за  филм, но дека таа „веднаш би го прочитала сценариото“ кога некој би го понудил.

Серијата „Очајни домаќинки“ емитувана е од 2004 до 2012 година, а освен Хачер во неа глумеа Ева Лонгорија, Фелисити Хафман, Марсиа Крос и други.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top