Кјелини до фудбалерите на Реал: Колку му плативте на судијата?

Стоперот на Јувентус, Џорџо Кјелини беше фатен како за време на мешаницата пред пеналот за Реал, тотално бесен им упатува прашање на противничките фудбалери..

“Колку му плативте на судијата”, покажува италијанскиот репрезентативец со рацете.

Јувентус го заврши својот пат во Лигата на шампионите за оваа сезона откако со измислен пенал е елиминиран од Реал во четвртфиналето.



Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.



Scroll To Top